Magazyny Energii

Magazyn energii z ładowarką samochodową

Wraz z dynamicznym rozwojem odnawialnych źródeł energii powstają systemy jej magazynowania, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Dlaczego właściciele domów oraz podmioty komercyjne decydują się na systemy magazynujące energię? Odpowiedź jest prosta – odnawialne źródła energii  są zależne od warunków atmosferycznych,  magazyny energii natomiast pozwalają na gromadzenie oraz przechowywanie nadwyżek  wygenerowanej energii z OZE i wykorzystanie ich w czasie zwiększonego zapotrzebowania na energię danego obiektu.

 

Czym jest magazynowanie energii?

Proces magazynowania polega na przekształceniu i przechowywaniu energii elektrycznej
z danego źródła w inną formę energii, którą w razie potrzeby można ponownie zamienić w energię elektryczną. Dodatkowo magazyny energii stanowią kluczowy element poprawy zarówno stabilności dostaw jak i parametrów jakościowych dostarczanej energii.

 

Jak działa magazyn energii? (Wideo)

Zalety magazynów energii:

Ciągły wzrost zapotrzebowania na energię, wzrost cen energii, mała zdolność adaptacji tradycyjnych metod wytwarzania energii do gwałtownie zmieniających się potrzeb rynku energetycznego, zaostrzają kwestie związane z jego deregulacją oraz problemami z jakością energii i naciskami na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Magazyny energii są znakomitym rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów oraz prowadzą do zaspokojenia zarówno istniejących jak i nowych potrzeb pojawiających się w wyniku transformacji energetyki.

 

Od wielu lat specjalizujemy się w produkcji i integracji systemów zasilania gwarantowanego, systemów ładowania baterii oraz urządzeń do poprawy jakości energii elektrycznej.  Na bazie doświadczeń zebranych podczas licznych instalacji wyżej wymienionych produktów, możemy w pełni potwierdzić ich skuteczność działania. Rozwiązania naszych magazynów energii gwarantują zarówno korzyści techniczne, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej  oraz poprawę parametrów jakościowych energii elektrycznej.

 

Podstawowe cechy naszych produktów to:

 

Oferujemy  rozwiązania kompleksowe dedykowane dla użytkownika domowego (prosumenta), przemysłu jak również dla energetyki zawodowej. Rozwiązania te łączą ze sobą wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych (fotowoltaika, wiatraki itp.) przetwarzanie i magazynowanie energii  (magazyn energii wraz z systemem kontroli mocy),  konsumowanie energii na potrzeby własne bez potrzeby oddawania jej do sieci elektroenergetycznej (instalacja odbiorcza, stacje ładowania pojazdów itp.). Całość kontrolowana jest przez dedykowane oprogramowanie do sterowania przepływem energii.

 

Pobierz ulotkę Magazyny Energii