Aktualności
Magazyn energii Elmech z instalacją fotowoltaiczną i ładowarką samochodową

Magazyn energii Elmech już działa!

Magazyn energii zasilany instalacją fotowoltaiczną działa z ładowarką samochodową.

28 września w Centrum B+R Grupy Technologicznej ASE uroczyście otwarto Laboratorium Magazynowania Energii, którego wykonawcą była firma Elmech. Jego rolą jest badanie oraz ciągłe wprowadzanie innowacji w magazynowaniu energii i poprawie jej jakości.

 

Infrastrukturę Laboratorium tworzą: magazyn energii o mocy 48 kW i pojemności 192 kWh oraz instalacja fotowoltaiczna składającaj się z 90 sztuk panel o mocy 33,75 kWp. W tym przypadku instalacja PV spełnia nie tylko funkcję producenta energii energetycznej, ale również stała się zadaszeniem parkingu. Carport został wyposażony w ładowarki do samochodów elektrycznych zasilanych z magazynu energii. Działanie całego zestawu koordynuje oprogramowanie przygotowane przez Squadron Sp. z o. o., która jest częścią Grupy Technologicznej ASE.

 

Magazyn energii przynosi liczne korzyści:

Magazyny energii mogą współpracować nie tylko z tradycyjnymi instalacjami, ale również z sieciami zasilanymi energią z OZE i ładowarkami samochodowymi. Pozwalają spełnić najwyższe wymagania sieci produkcyjnych zapewniając stabilne zasilanie, a w sytuacjach awaryjnych zastępując tradycyjne formy dostarczania energii elektrycznej. Infrastruktura sieciowa zabezpieczona magazynem energii spełni oczekiwania nowoczesnego przemyśłu, energetyki zawodowej, elektromobilności oraz farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

 

 

Bezpieczeństwo energetyczne, optymalizacja kosztów i czysta energia to przyszłość każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. To wszystko zapewniają magazyny energii, które już działają w Grupie Technologicznej ASE.

 

Zobacz relacje z otwarcia Laboratorium Magazynowania Energii:

Wstecz