Aktualności
Projekt bez tytułu(13)

Energate – nowy wymiar przemysłowych magazynów energii

Wzrost cen energii i rosnące zagrożenie blackout’em powoduje, że przedsiębiorcy coraz częściej rozważają inwestycję w przemysłowy magazyn energii. Elmech daje im możliwość sprawdzenia w 5 minut ile zaoszczędzą z magazynem energii.

Mechanizm ochronny

 

Wzrosty cen energii i przerwy w jej dostawach to nie jedyne przeciwności, które rzeczywistość stawia przed biznesem. Inflacja, spadek koniunktury, a także rosnące koszty stałe przedsiębiorstw nie ułatwiają całej sytuacji. Nie dziwi więc, że prezesi i dyrektorzy finansowi szukają nowych pól do optymalizacji finansowej i zwiększenia zysków. Dzisiaj obszarem, który biorą pod lupę jest energia elektryczna, dlatego rosnącą popularnością cieszą się przemysłowe magazyny energii.

 

Przemysłowe magazyny energii dają wiele szans w zakresie zarządzania energią, ale działają również jako mechanizm ochronny dla budżetów firm. W jaki sposób? Każdy może to sprawdzić w Kalkulatorze Korzyści dostępnym na stronie www.Energate.pl. Wystarczy 5 minut, faktura za zużycie energii w dłoni oraz sprawdzenie kilku wariantów mocy i pojemności magazynu, aby sprawdzić jaki będzie najkorzystniejszy dla firmy.

 

Nie tylko kontener

 

Elmech razem z ASE Studio postanowili zerwać ze stereotypem magazynu energii jako zwykłego kontenera. Łącząc siły, tworzą indywidualne projekty zewnętrznej zabudowy magazynów energii dostosowanych do kontekstu architektonicznego otoczenia. Biurowiec, nowoczesne osiedle deweloperskie, przestrzeń miejska przyjazna dla mieszkańców – to nie miejsca, w których powinien stać kontener, ale cieszący oko obiekt, który jednocześnie zmniejsza koszty energii, zwiększa udział zielonej energii w miksie energetycznym i daje bezpieczeństwo setkom, a czasami tysiącom osób. Pierwszą realizacją z dedykowanym designem był magazyn energii dla Baukrane, który łączy w sobie elementy Street Art’u oraz użyteczności urządzenia.

3a2a4a
Wstecz