window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-J43LD9JE97'); Kompensacja mocy biernej - Elmech

Aktywna kompensacja mocy biernej

Ogranicz swoje rachunki za prąd kompensując energię bierną. Kompensacja mocy biernej to szybka droga do oszczędności, a my pomożemy Ci ją przejść w ekspresowym tempie.

Co to jest moc bierna?

Odbiorniki pobierają z sieci energię czynną i bierną, która jest potrzebna do ich pracy. Energia czynna zostaje zamieniona w pracę lub w ciepło, z kolei energia bierna jest konieczna do ich pracy, ale pulsuje pomiędzy źródłem energii a odbiornikiem. Niestety nadmiarowy pobór energii biernej jest niekorzystnym zjawiskiem dla sieci i skutkuje obniżeniem jakości energii elektrycznej.

 

Czy płacę za energię bierną?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy płacisz za energię bierną jest analiza faktury za zużycie energii elektrycznej. Sprawdź pozycje ponadumowny pobór energii biernej indukcyjnej i rozliczenie energii biernej pojemnościowej.

Opłaty za pobór energii biernej

 

Co to jest kompensacja mocy biernej?

Kompensacja mocy biernej to proces ograniczenia poboru energii biernej z sieci elektroenergetycznej. Kompensacja mocy biernej skutkuje ograniczeniem wydatków na energię elektryczną przez wyeliminowanie opłat za pobór energii biernej indukcyjnej i pojemnościowej.

 

Jak kompensować moc bierną?

Sposobów na kompensację mocy biernej jest kilka. Najstarszą obecną na rynku metodą jest instalowanie baterii kondensatorów (energia bierna indukcyjna) i dławików (energia bierna pojemnościowa), jednak są to rozwiązania, które nie są doskonałe. Nowocześniejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem są aktywne kompensatory mocy biernej.

 

Kto powinien kompensować moc bierną?

Kompensacją mocy biernej powinien się zająć każdy, kto z tytułu jej poboru ponosi jakiekolwiek koszty. Inwestycja w kompensator mocy biernej zazwyczaj spłaca się od 3 do 24 miesięcy. Z problemem dodatkowych opłat za pobór mocy biernej borykają się biurowce, sklepy wielkopowierzchniowe, super markety, budynki mają zainstalowaną fotowoltaikę czy zakłady przemysłowe.

 

Jak dobrać kompensacje mocy biernej?

Prześlij nam swoją fakturę za energię elektryczną na adres info@elmech.pl, a my dobierzemy odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie. Dobór rozwiązania o odpowiedniej mocy jest kluczowym czynnikiem w eliminacji opłat za energię bierną i wymaga dokonania specjalistycznych obliczeń. Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

 

Zysk z kompensacji mocy biernej

1.      Zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

2.      Redukcje poboru energii biernej indukcyjnej i pojemnościowej.

3.      Stabilizacja sieci elektroenergetycznej.

4.      Zwrot inwestycji nawet w 3 miesiące.

Efekty kompensacji energii biernej

Kompensacja mocy biernej ElmechKompensator Xivar SVG Elmech Referencje
Wstecz